DANIŞMA FORMU
Danışma Formu

Aşağıdaki alanları doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Yüzyıl Hastanesi Tüp Bebek Merkezi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

İlaçsız Tüp Bebek (Ivm)

İlaçsız Tüp Bebek (Ivm)

Klasik tüp bebek tedavisinde, yumurtalar olgunlaştıktan sonra yumurta toplama yapılır ve işleme alınır. IVM (In Vitro Maturasyon) olgunlaşmamış yumurtaların ovaryumlardan alınarak, anne karnı yerine laboratuvarda olgunlaştırılması yöntemidir. Olgunlaştırılan yumurtalar standart in vitro fertilizasyon dölleme işlemlerinden geçirilir.

Ovaryum stimulasyonu esnasında birden fazla yumurta elde etmek için fertilite  ilaçları kullanılır. Fakat bu ilaçlar pahalıdır ve  bazı bayanlar bu ilaçlara karşı oldukça duyarlıdır ki  ovaryan hiperstimülasyon sendromu (OHSS) olarak adlandırılan yaşamı tehlikeye atan durumlar bile gerçekleşebilir. Kanser hastası bayanlarda yüksek dozda stimulasyon kullanılması tehlikelidir. Bu nedenlerden dolayı geliştirilen invitro maturasyon tekniği ile önemli adımlar atılmıştır.

Toplanan yumurtalar özel medyum içeren kültür dişlerinde olgunlaştırılır. Olgunlaştırılan yumurtalar spermle birleştirilir. Bu işlem ICSI (mikroenjeksiyon) olarak adlandırılır. Enjeksiyon yapılan yumurtalarda fertilizasyon kontrolü yapılır ve embriyo gelişimi için kültüre edilir. Tedavide embriyo tansfer işlemi dolu mesane ile ultrasonografi kontrolü altında yapılır. Böylece kateter rahim içinde rahat ilerletilebilmektedir ve embriyoların nereye bırakıldığı tam olarak izlenebilmektedir. İşlem ağrısızdır ve anestezi gerektirmemektedir.