DANIŞMA FORMU
Danışma Formu

Aşağıdaki alanları doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Yüzyıl Hastanesi Tüp Bebek Merkezi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

SGK İle Anlaşma

Yüzyıl Hastanesi Tüp Bebek Merkezi olarak SGK kapsamında hizmet vermekteyiz. Tüp bebek tedavisine başlamak düşüncesi içerisinde olan hasta adaylarımız SGK heyet raporu alarak devlet desteğinden faydalanabilir.

SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor Mu?

Tüp bebek tedavisine başlama düşüncesi içerisinde olan çiftlerin merak ettiği sorulardan biri de SGK'nın bu tedavi sürecini karşılaması sorusudur. SGK, anlaşması olan kurumlarda tüp bebek tedavisinin belirli bir kısmını karşılamaktadır, bunun için SGK heyet raporu almak gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun, tüp bebek tedavisi için belirlediği kriterler baz alınarak hastalarımız, belirtilen devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinden SGK heyet raporu alabilirler.

2019 SGK Tüp Bebek Şartları

SGK heyet raporu alabilmek ve SGK indiriminden faydalanabilmek için bazı kriterler gerekmektedir. Kriterleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Tüp Bebek Devlet Yardımı Yaş Sınırı

SGK desteğinden yararlanmak için yaş sınırı bulunmaktadır. Kadın 23 yaşını bitirmiş, 40 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Medeni Durum

SGK desteği kapsamında tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen çiftin en az 3 yıldır resmi olarak evli olması gerekmektedir. Mevcut evliliklerinde daha öncesinde çocuklarının olmaması gerekmektedir.

Prim Günü

SGK desteği kapsamında tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen çiftten birinin 5 yıldır sigortalı olması ve 900 prim gününü tamamlamış olması gerekmektedir. SGK heyet raporu almak için gereken nitelikler ve rapor sayesinde faydalanabileceğiniz indirim oranları hakkında bilgi almak için hasta ilişkileri sorumlusu arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.