Tel : +90 (216) 397 59 00 Evlerinizi sıcacık bir yuvaya dönüştürüyoruz...

Tüp Bebek

Chip Bebek( Nicro fluidic Sperm Soiting Chips)

Mikroçip yöntemi sayesinde sağlıklı spermler ve diğerlerine göre daha az sağlıklı olan spermler ayırt edilir. Sperm çipleri mikro kanalcıklardan oluşmaktadır. Mikro kanalların görevi de iyi kalitedeki spermlerin seçimini sağlamasıdır. Mikro çip yöntemi ile kaliteli ve kalitesiz spermler iki farklı tarafta toplanır. Bir tarafta sağlıklı ve DNA’sı oldukça düzgün olan kaliteli spermler toplanırken, bir tarafta da diğerlerinden daha sağlıksız olan, DNA’sı hasar görmüş spermler toplanır.

Bu sayede de sağlıksız olan spermlerin seçilip, gebelik şansını düşürmesi riski ortadan kaldırılır. Sağlıklı ve kaliteli spermlerle yumurta birleştirilir. DNA’sı oldukça sağlam bir embriyo oluşturulur ve bu embriyo anne adayının rahmine transfer edilir. Bu embriyodan, 5. Güne ulaşan blastosist embriyolar sağlanabilmektedir. Blastosist embriyolar da gebeliğin oluşmasına ve tutmasına yardım eden, gebelik şansını arttıran bir etkendir.

Mikro çip teknolojisi, tıp alanından tüp bebek harici bölümlerde de kullanılmaktadır.

Mikroenjeksiyon sayesinde, yeteri sayıda spermi olmayan erkek hastaların dahi baba olma şansları saklanmaktadır. Fakat bazı adaylar bütün çabalara ve tedavilere rağmen bebek sahibi olamayabilir. Bu sebeple de mikro çip yöntemi uygulamaya sokulabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tüp bebekte Mikro ÇİP tedavisinin en büyük avantajı:

  • Erkek kısırlığının mevcut olduğu durumlarda,
  • Erkek adayının sperm sayısının az olması halinde,

Anne ve baba adaylarının gebe kalabilme şansını arttırmaktadır. Bu sorunlarla tüp bebek tedavisi yardımıyla bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının bu yöntemi tercih etmesi halinde, arzu ettikleri bebeklerine kavuşma şansı artmaktadır.

Amerika’da geliştirilmiş olan mikro çipte tüp bebek, Türkiye’de de uygulanmaya başlanmıştır. Bu teknolojinin kullanıma girmesi ile hamilelik oranlarındaki yükselme gözlerden kaçmaz. Mikro akışkan çip teknolojisi ile DNA yapısı en kaliteli olan spermler tercih edilir. Dolayısıyla DNA yapısı en iyi olan embriyolar geliştirilir.

 

ONLİNE RANDEVU

Randevu almanın en kolay yolu

SİZ DE ARAYIN ! 0216 397 59 00