Tel : +90 (216) 397 59 00 Evlerinizi sıcacık bir yuvaya dönüştürüyoruz...

Tüp Bebek

ÜREME SİSTEMİ

Kadın yumurta hücrelerini vucüt dışına alarak erkek sperm hücreleri ile laboratuvar ortamında birleştirilmesi elde edilen embriyoları rahim içi yerleştirilmesi işlemidir.Yumurta hücreleri ultrasonografi eşliğinde anestezi altında ince bir iğne ile yumurtalıklardan alınır.Spermlerle labaratuvarda birleştirirlir.Daha sonra kontrol edilerek döllenmiş yumurtalar laboratuvar ortamında 3 ile 5 gün izlenir. Bu izleme sonucunda oluşan kaliteli embriyolar ince bir kateter aracılığıyla anne rahmine yerleştirilir.Yerleştirme işlemini izleyen 12 günde gebelik testi yapılarak sonuç kontrol edilir.

TÜP BEBEKDE BAŞARISIZLIK NEDENLERİ

İki degişik tüp bebek denemesinde iyi kaliteli 1veya 2 embriyo transfer edildiği halde gebelik elde edilemezse tüp başarısızlığı olarak degerlendirebiliriz.

Kliniğimize başvuran ve başarısız tüp bebek denemeleri olan hastaların değerlendirilmesinde bazı testler yaparak tanı koymaya çalışıyoruz.

  • SPERMİN DEĞERLENDİRİLMESİ: Tekrarlayan tüp bebek başarısılıklarında sperm parametreleri kötü ise ve bu embriyo kalitesine yansıyorsa çok az sayıda sperm varsa TESE yöntemiyle sperm elde ederek başarıyı artırmaya çalışıyoruz.
  • EMBRİYONUN DEĞERLENDİRİLMESİ : Tekrarlayan kötü kalite embriyo varlığında yumurta veya sperm kalitesini artırarak daha iyi kalitede embriyo elde etmeye çalışıyoruz.
  • BLASTOKİST TRANSFERİ :Daha önceki denemelerinde 2. veya 3.gün embriyo transferi yapıldı ve gebelik elde edilemediyse embriyoları 5.gün yani blastokist aşamasına kadar takip ederek transfer etmeye çalışıyoruz.
  • KADININ DEĞERLENDİRİLMESİ : Rahim filmi çekerek tüplerin tıkalı olup olmadığını yeniden değerlendiriyoruz.Tüpler tıkalı ise veya içinde su birikmiş ise (hidrosalpinks)varsa bu tüpleri laparoskopi ile çıkartıyoruz.Rahim içini histereskop ile değerlendirerek rahim içindeki polip veya yapışıklıkları tedavi ediyoruz.
  • KADIN VE ERKEĞİN DEĞERLENDİRİLMESİ : Bazı genetik hastalıklar tekrarlayan başarısızlıklara neden olabilir.Kadın ve erkeğin genetik bir problemi olup olmadığına bakıyoruz bu genetik hasarların embriyoya yansıması durumunda ayrıca embriyonun genetik incelemesini yapıyoruz.

ONLİNE RANDEVU

Randevu almanın en kolay yolu

SİZ DE ARAYIN ! 0216 397 59 00